Rodzaje zdobienia

SUCHY OFFSET

Technika umożliwiająca zastosowanie wielu, nawet dziesięciu zespołów farbowych, przenoszących w sposób zsynchronizowany obraz w rozmaitych kolorach na bęben drukujący, co pozwala na uzyskanie w jednej operacji nadruku wielokolorowego.

Jest to metoda szybka i ekonomiczna, dzięki czemu suchy offset jest idealny dla masowych produktów. Pozwala na elastyczne tworzenie nowych projektów.

Jesteśmy firmą wysoce wyspecjalizowaną w zastosowaniu suchego offsetu. Stosujemy farby termiczne oraz farby schnące w promieniach UV, które gwarantują wysoką jakość i szybkie schnięcie, co znacznie przyspiesza proces produkcyjny.

Suchy offset ma jednak swoje ograniczenia – nie możliwe jest stosowanie nadruku w takim formacie jaki oferuje IML, w szczególności w trudno dostępnych miejscach (pod koroną).

IML (IN MOLD LABELING)

Jest to obecnie najpopularniejsza metoda zdobienia nadrukiem, która oferuje wysoką jakość przy niskich nakładach, a także niemal wyklucza ryzyko błędu. Wielokrotny nadruk jest wykonany na nośniku i umieszczany jest wewnątrz formy w fazie jej otwarcia. Podczas wtrysku strumień tworzywa o wysokiej temperaturze dociska taśmę z nadrukiem do ścianki formy wtryskowej i powoduje wtopienie nadruku w strukturę wyrobu.

Dużą zaletą tej technologii jest w szczególności to, że pozwala ona na zdobienie całej powierzchni pojemnika uwzględniając miejsca trudno dostępne. Pozwala to na umieszczenie na opakowaniu obszernych informacji bez ograniczeń dla projektu i grafiki etykiet, tak że w żaden sposób nie wpływa to negatywnie na ostateczny wygląd i ogólny efekt opakowania na półce.

Metoda IML oferuje szeroką paletę barw i pozwala osiągnąć efekt końcowy najwierniej odpowiadający obrazowi w fazie projektowej. IML umożliwia zdobienie pokryw.

pobierz specyfikację IML

ETYKIETY SAMOPRZYLEPNE

Stosujemy również etykiety samoprzylepne. Przede wszystkim oferują one szereg rozmaitych  materiałów i rodzajów wykończenia, które można wykorzystać do stworzenia opakowania wyróżniającego się w punkcie sprzedaży (etykiety 3D, etykiety metalizowane, tłoczenia).
Etykiety samoprzylepne pozwalają na tworzenie ambitnych i bardzo złożonych projektów. To odpowiednie rozwiązanie dla produktów wymagających dużej ilości informacji tekstowych, ponieważ zapewnia wyraźne odwzorowanie małych czcionek.

Możliwe jest zaprojektowanie dowolnego kształtu etykiet, co stanowi dodatkowe urozmaicenie zdobienia opakowania.

BARWY

Standardowym kolorem  naszych opakowań i pokryw jest kolor biały. Na życzenie klienta może on  zostać zastąpiony przez jeden z ponad 30 kolorów palety barw PLAST SERVICE PACK.
Możliwe jest wykonanie opakowań w kolorach spoza palety barw PSP po spełnieniu określonych przez Dział Handlowy warunków.

2024 © Plastservicepack. Wszelkie prawa zastrzeżone
do góry ▲