Safe Lock

SAFE LOCK – pełne bezpieczeństwo twoich produktów

Szanowni Państwo,

Ponad trzy lata temu mieliśmy przyjemność wprowadzić na rynek pierwsze opakowania z rodziny Double Lock, które zrewolucjonizowały polski i europejski rynek technicznych opakowań z PP formowanych metodą wtryskową. Wyjątkowo dobre przyjęcie opakowań o podwójnym zatrzasku potwierdzone zostało ich wysoką sprzedażą i entuzjastycznymi opiniami klientów, a także próbami ich naśladowania przez konkurencję. Liczne artykuły w prasie branżowej, a także szereg wyróżnień i nagród utwierdziło kierownictwo PLAST SERVICE PACK w przekonaniu, że firma podąża właściwą drogą, poszukując doskonałych rozwiązań, wyznaczających nowe standardy w dziedzinie konstrukcji opakowań wtryskowych.

Mając na uwadze powyższe, podjęliśmy decyzję o kontynuacji badań nad systemem zamknięcia bazującym na istniejącym już Double Lock (DL). W ten sposób w wyniku dwuletnich badań i żmudnej pracy wielu inżynierów powstał produkt kolejnej generacji, jeszcze bardziej niezawodny i technicznie zaawansowany, któremu nadaliśmy handlową nazwę SAFE LOCK.

SAFE LOCK (SL) to rewolucyjne i twórcze podejście do technicznych rozwiązań zastosowanych w niezwykle udanej rodzinie opakowań DL, które zawiera w sobie wszystkie jego zalety, dodając nowe rozwiązania, które potęgują niezawodność opakowań. Czy wobec tego powiedzenie Jana Izydora Sztaudyngera: "Lepsze - wrogiem dobrego, gorsze - przyjacielem złego", ma w tym przypadku zastosowanie? Według nas - nie. Nowa rodzina opakowań SAFE  LOCK zapoczątkowana przez opakowanie  o pojemności 10L, nie będzie zastępowała opakowań w systemie Double Lock, a będzie dopełnieniem szerokiej oferty Plast Service Pack, dedykowanym produktom z najwyższej półki.

Wiaderka z nowej serii SL będą wykonywane z przeznaczeniem dla wyjątkowo wymagających klientów, dla odbiorców oczekujących ponadprzeciętnej uwagi i zaangażowania ze strony producenta opakowań w kwestie transportu, składowania i przechowywania opakowań z gotowym produktem. Dlatego SAFE LOCK ze swoimi rozwiązaniami celuje w produkty klasy Premium i Super Premium odbiorców, poszukujących pełnego bezpieczeństwa dla swoich produktów.

Nowatorskie rozwiązania zastosowane w opakowaniach rodziny SAFE LOCK:
Trzeci zatrzask. Udoskonaleniu została poddana konstrukcja zamka w układzie pokrywa-korona opakowania. Korona wraz z pokrywą zostały wyposażone w trzeci, dodatkowy komplet zatrzasków, znacznie podnoszący odporność na przypadkowe otwarcie podczas transportu oraz dodatkowo zwiększające szczelność opakowania.

Podwyższony zewnętrzny rant korony opakowania. Zmodyfikowana korona opakowań serii SAFE LOCK posiada podwyższony zewnętrzny rant, na którym znajduje się trzeci zatrzask zamka. Rant ten  zabezpiecza miejsce połączenia pokrywy i wiaderka, zapobiegając przypadkowemu otwarciu opakowania oraz nieuprawnionej ingerencji w jego zawartość. Rosnące koszty związane z logistyką i dążenie do maksymalizacji wykorzystania przestrzeni przewozowej powodują problemy, których rozwiązaniem jest wprowadzana nowa linia opakowań. Zamknięcie typu SAFE LOCK eliminuje możliwość otwarcia pokrywy jednego opakowania przez sąsiednie w wyniku ich wzajemnego oddziaływania i sił działających podczas transportu, np. podbicie wiaderka i zerwanie pokrywy przez inne wiaderko na górnej warstwie spakowanej i przewożonej palety opakowań. Wysokie ceny produktów Premium, zwłaszcza branży chemii budowlanej, powodują częste próby nieuprawnionego otwarcia opakowania przez osoby trzecie. W wyniku tego przewożony i składowany produkt może być reklamowany u producenta ze względu na niedowagę towaru bądź uszkodzenie towaru, spowodowane zwiększonym dostępem powietrza lub zabrudzeniem biologicznym.
System SAFE LOCK zabezpiecza newralgiczne miejsce zamknięcia opakowania, eliminując możliwość nieupoważnionego otwarciu pokrywy bez zerwania głównej plomby zabezpieczającej.

Wzmocniona konstrukcja korony i pokrywy. Zmieniona konstrukcja korony opakowań serii SAFE LOCK w połączeniu ze zmodyfikowaną konstrukcją pokrywy jest układem o zwiększonej sztywności i wytrzymałości na siły dynamiczne, powstające podczas transportu (ściskanie i uderzanie wiaderek) oraz podczas pracy w mieszalnikach i wytrząsarkach, co przekłada się na dalsze zwiększenie szczelności opakowań.

Zwiększenie powierzchni marketingowej. Nowa konstrukcja zamknięcia SAFE LOCK wraz z przesunięciem w górę korony opakowania zapewnia dodatkową powierzchnię pobocznicy wiadra, którą klient może wykorzystać marketingowo. Nowe rozwiązanie SL pozwoliło na wykorzystanie większej powierzchni opakowań w technologii zatrysku IML, co wizualnie powiększyło opakowanie w stosunku do innych opakowań dostępnych na rynku.


Rozwiązania SAFE LOCK  kompatybilne z linią opakowań Double Lock

Przyjazne opakowanie. Nowe opakowania SAFE LOCK charakteryzuje łatwość zamykania opakowań na linii produkcyjnej jak i łatwość otwierania ich przez klientów po zerwaniu plomby zabezpieczającej. Opakowania serii SL zostały podobnie jak wcześniejsza rodzina DL dostosowane do zamykania maszynowego jak i ręcznego na liniach produkcyjnych, ze względu na niewielką siłę potrzebną do domknięcia poszczególnych zatrzasków zamka pokrywy.

Wymienność pokryw serii opakowań SAFE LOCK i Double Lock. Konstrukcja korony nowych opakowań SL została pomyślana w ten sposób, aby w razie konieczności była możliwość zastąpienia pokryw rodziny SL pokrywani z serii Double Lock.

Wydłużone przechowywanie. Wydłużony okres przechowywania produktów (masy szpachlowe, farby, tynki, produkty spożywcze) w nowych opakowaniach SAFE LOCK jest wynikiem  zwiększonej szczelność i ograniczonego dostępu powietrza, uzyskanemu dzięki trójstopniowemu zatrzaskowi zamka układu pokrywa-korona wiaderka.

Wzmocniona podstawa opakowania. Wiaderka linii opakowań SL (powyżej 5 litrów pojemności) standardowo posiadają wzmocnienie podstawy opakowania w postaci przestrzennej kratownicy, która zabezpiecza ich dno podczas transportu.

Uchwyt. Standardowo opakowania SL powyżej 5 litrów będą dostępne w wersji z uchwytem metalowym z tuleją plastikową  lub z  uchwytem w pełni plastikowym.

Pozycjonowanie wiader w stosie. Wiadra i pokrywy SAFE LOCK są przystosowane do użytkowania na automatycznych liniach produkcyjnych. Wiaderka posiadają pozycjoner umożliwiający ustawienie ich w jednakowej pozycji w stosie.

Gładkie dno. Nowa rodzina opakowań SAFE LOCK posiada specjalnie zaprojektowane rozwiązanie wewnątrz wiaderek w postaci gładkiego dna,  które nie posiada przetłoczeń i nierówności, co znacznie przyspiesza  i ułatwia opróżnienie pojemników z ich zawartości.

Zgrzew barierowy na koronie wiader. Dla wybranych opakowań z serii SL przewidziana jest możliwość wykonywania zgrzewu folią barierową na koronie opakowania i zamykania ich specjalnymi pokrywami (kompatybilnymi także z serią DL).

2024 © Plastservicepack. Wszelkie prawa zastrzeżone
do góry ▲